Соробан на допомогу школяру

 

Складнощі навчання, що виникають в учнів старшої школи, майже завжди пов’язані з невирішеними проблемами молодшої і середньої шкільної ланки. У зв’язку з цим, хочемо звернути увагу батьків на дуже важливі, але не завжди помітні з першого погляду особливості цих періодів розвитку дитини.

У початковій школі закладаються основи для всіх предметів, які будуть вивчатися в подальшому. Погані оцінки дітей 7, 8, 9, 10, 11 років часто бувають через неуважність, розсіяність і невміння зосередитися на головному. Тому розвиток пам’яті та уваги дитини дуже хвилює батьків молодших школярів. Загальновідомі способи тренування уваги — викреслювання букв (коректурні проби), пошук відмінностей і подібностей в картинках, не можна назвати досить ефективними. До того ж, вони дуже стомлюють і дітей, і дорослих. І треба відзначити, що самостійні домашні заняття з розвитку пам’яті та уваги найчастіше не мають результату через відсутність систематичності, оскільки, часто, проводяться час від часу, «коли є час», або перший тиждень після батьківських зборів.

Ментальна арифметика — чудовий спосіб тренувати увагу, пам’ять, швидкість реакції і робити це весело. Психологічні дослідження показують значне поліпшення концентрації й обсягу уваги, а також підвищення рівня розвитку слухової і зорової пам’яті вже через місяць занять. Школа усного рахування «Соробан» — soroban.ua розробила унікальну систему аудиторних і домашніх занять і є однією із кращих програм розвитку особистості дитини. Завдяки частій зміні активностей і застосуванню інтерактивних ігор, тренування в школі «Соробан» не перевантажують нервову систему дитини, а азарт, який з’являється після перших успіхів, стимулює і мотивує виконувати завдання в повному обсязі для досягнення більш високих результатів.

Самооцінка дитини, рівень її тривожності і впевненість в собі також впливають на успішність. Для школяра більшого значення, ніж оцінки, має те, як його сприймають в класі. На жаль, далеко не кожен учитель замислюється: як допомогти тривожному учневі. Насправді ж ліки досить прості. Потрібно показати дитині, що вона може в чомусь бути найкращою, що вона може ставити мету і досягати її, що вона може перемагати свої страхи і бачити результат їх подолання.

Усне рахування в школі «Соробан» — не самоціль. Це інструмент, який використовують наші тренери для гармонійного розвитку особистості. Коли у дитини після докладених зусиль починають виходити речі, які вона вважала фантастикою (наприклад, розповідати вірш і виконувати арифметичні дії з великими числами) — це піднімає його самооцінку і підвищує впевненість у собі. В кінцевому рахунку, це впливає і на взаємини в шкільному колективі, і на особисту успішність.

Кожен учень «Соробан» бачить в своєму особистому кабінеті динаміку тренувань і розуміє, як його тренування впливають на його успішність. Перемагати себе і ставати краще — це девіз наших учнів.

Питання: «Як підвищити успішність?» хвилює, напевно, всіх батьків. Але хотілося б, щоб дорослі не забували про те, що успішність — це просто індикатор, який показує внутрішній стан наших дітей. Необхідно не просто спрямовувати зусилля на поліпшення оцінок, а комплексно вирішувати проблеми, які допустили таку ситуацію. І метою має стати гармонійний розвиток особистості, а не атестат відмінника. Такий посил ми хочемо донести до батьків наших нинішніх і майбутніх студентів.

Автор: Шевченко Вікторія. Практичний дитячий психолог.

загрузка...

Метки: , , ,

Еще для мам:

    None Found

Ваш отзыв:

Мама в сети Контакты
При копировании материалов прямая индексируемая ссылка без nofollow на сайт Мама в сети ОБЯЗАТЕЛЬНА
Лучший женский сайт