Секрети здорової спини


Несвоєчасне лікування міжхребцевої грижі занрожує такими наслідками, як незворотнім ураженням кінцівок, органів тазу і навіть паралічем. Міжхребцеві диски як своєрідні розвантажувачі потрібні для амортизації та рухливості хребта. При грижі міжхребцевого диску спостерігається пошкодження зовнішнього фіброзного кільця й випирання назовні внутрішнього ядра. Великий розмір грижі спричинює стиснення нервового корінця і викликає біль у нозі (ішіас).

Інші симптоми міжхребцевої грижі: слабкість рухів в стопі, коліні; нестримування/затримка сечі; оніміння в паховій області; неконтрольовані дефекація і хода (параліч). У разі присутності одного з симптомів у перший же день треба терміново відвідати нейрохірурга, в інакшому разі зволікання небезпечне втратою контролю над органами тазу й нездатністю рухати ногами. Інколи хвороба протікає без симптомів. Для діагностування міжхребцевої грижі потрібен анамнез, неврологічний аналіз, рентген, магнітно-резонасна, комп’ютерна томографія.

Консервативне лікування

Болю, що поширюється на сідницю, вниз по нозі, віддає у стопу й пальці ноги, за кілька тижнів-місяців передує біль у попереку. Для утамування таких болів іноді потрібно декілька днів постільного режиму, але не більш ніж декілька, щоб уникнути послаблення м’язів хребта. У перші тижні не рекомендується спортивна гімнастика, лікувальні вправи, біг, але для підтримки фізичної форми дозволяються плавання, велосипед, ходьба. При зростанні болю від усілякої фізичної активності слід миттєво відмовитися.

Із часом (від півроку до року) грижа без ускладнень природно втрачає воду, висихає й зменшується у розмірах, тому у 80% випадків хворі одужують без хірургічної операції. Фактично лікування зводиться до комплексу заходів по вгамуванню болю в очікуванні природного процесу. До таких заходів відносять лікування медпрепаратами, рентген-контрольовані блокади, спеціальні фізичні навантаження, фізіотерапію.
Тимчасово покращують стан сильні нестероїдні протизапалювальні ліки (диклофенак, ібупрофен та ін.), перевищення добової дози й тривалості вживання (10-20 днів) яких заборонене. Люди із проблемами ШКТ мають пити ці ліки з обережністю.

При неефективності медикаментозного лікування для зменшення болю користуються рентген-контрольованими епідуріальними блокадами. Під локальною анестезією і рентгеном до місця стиснення нервового корінця грижі голкою вводять розчин-суміш гормонів і знеболювальних. За декілька годин хворого відпускають. Блокади уможливлюють відтермінування або запобігання хірургічній операції. Процедура може бути повторюваною до 3-х разів, часто вона запускає процес одужання.

Хірургічне лікування

Коли біль не вдається стишити ліками й епідуріальними блокадами за 6 тижнів або за наявності ознак ураження нервів, пацієнт потребує хірургічного втручання. Всесвітнім стандартом лікування міжхребцевої грижі являється мікродискектомія — видалення грижі (без нанесення шкоди тканинам навколо) мікроінструментами через спеціальний нейрохірургічний операційний мікроскоп. Мініінвазивна технологія дозволяє відпустити хворого додому за добу після операції.

Альтернативне лікування

Альтернативою стандартним консервативним методам лікування стали: позбавлення від міжхребцевої грижі лазером, мануальна терапія, знеболювальні ін’єкційні введення медпрепаратів у тригерні місця хребта, його видовження (у воді, на турніках і тренажерах, кінезотерапія), носіння корсету, акупунктура, дія теплом, холодом, ультразвуком. Остаточно ефективність таких методів не доведена. До того ж, перед подібними процедурами слід провести МРТ, бо деякі з них можуть бути навіть протипоказані. Лікування грижі перш за все потребує консультації з кваліфікованим спеціалістом. Для профілактики міжхребцевої грижі рекомендовано підтримувати фізичну форму, поставу, слідкувати за вагою й відмовитися від паління.

загрузка...

Метки: , , , ,

Еще для мам:

    None Found

Ваш отзыв:

Мама в сети Контакты
При копировании материалов прямая индексируемая ссылка без nofollow на сайт Мама в сети ОБЯЗАТЕЛЬНА
Лучший женский сайт